DE GOUDSMID BIJ JOU OP BEZOEK
Wist jij dat metaal eindeloos herbruikbaar is? Er kan altijd een nieuw object van gemaakt worden. Ga aan de slag met een eigen geüpcycled sieraad! Duurzame goudsmid Isolde de Ridder uit het Upcyclecentrum vertelt graag over haar bijzondere beroep en waarom zij de keuze heeft gemaakt om duurzaam te produceren. Want het delven van goud heeft een enorme impact op de aarde, terwijl goud ook te vinden is in veel van onze apparaten. Ga samen met Isolde op school aan de slag en ontwerp je eigen geüpcyclede sieraad. Deze les bestaat uit twee blokken op school of op het Upcyclecentrum.
Neem vanuit huis oude apparaten mee om te onderzoeken en uit elkaar te halen. Maak een nieuw ontwerp met de grondstoffen uit het oude apparaat en maak hier uiteindelijk een prachtig nieuw sieraad van!
De voetstap die jij achterlaat op de planeet vinden wij heel belangrijk. Bij Stad & Natuur streven wij ernaar om leerlingen op jonge leeftijd kennis te laten maken met de invloed die zij hebben op de planeet.
Doel:
De leerling leert hoe belangrijk het is afval te scheiden, hoe je oude materialen weer bruikbaar kan maken en hoe je een ontwerp kunt vertalen tot een echt object.
Tijdsinvestering:
Totaal aantal uren 2,5 uur.
LET OP!
Beschikbaarheid van deze les in overleg.
Deze les bestaat uit twee delen. Op de geboekte datum vindt de eerste les van 75 minuten plaats. De week erna op dezelfde dag en het zelfde tijdstip vindt de tweede les van 75 minuten plaats.
Inhoud:
Om deze les goed te kunnen uitvoeren is het volgende nodig:
Mocht dit niet lukken, bel dan uiterlijk twee weken voor aanvang met Stad & Natuur. Dan zoeken we samen met de docent een oplossing.
Opmerkingen:
Deze les is zowel te volgen op school, of als excursie in het Upcyclecentrum! Als je een Collage-account hebt, kun je voor deze activiteit gebruikmaken van de subsidieregeling van Collage.Reserveer eerst een roostermoment bij Stad & Natuur. Vul dan het reserveringsformulier in bij Collage: www.collage-almere.nl. Klik op Stad & Natuur als aanbieder.