Lessenreeks van 3 lessen
Deze lessen gaat over het oplossen van technische problemen door af te kijken van de natuur, ook wel biomimicry genoemd. Biomimicry is het nabootsen van ideeën uit de natuur om menselijke problemen op te lossen. Met vakdocent Tom van Campenhout gaan de leerlingen in drie lessen een aerodynamisch ontwerp in klei maken. Het eindresultaat wordt uitgehold en gebakken in de kleioven. Deze les is in ontwikkeling en na de herfstvakantie beschikbaar.
Doel:
Nadenken over de grote impact van onze constante behoefte aan nieuwe spullen en de diepe sporen die we daarmee op onze planeet achterlaten. Het verbruik van allerlei natuurlijke hulpbronnen die eindig zijn en hier oplossingen voor verzinnen om efficiënter te kunnen maken in gebruik.
Lesdoel: Wetenschapper en ontwerper zijn
Opmerkingen:
Beeldende leerlijn
De Leerlijn Natuur-Cultuur is onderdeel van een beeldende leerlijn en het resultaat van de samenwerking tussen de cultuurcoaches van BindkrachtVHL en Groene Weelde. Je kunt deze les(sen) met vakdocent inkopen.
Wij gaan in overleg met de cultuurcoaches over mogelijkheid van het inzetten van de vakdocent vanuit CmK. De cultuurcoaches plannen de lessen in overleg op school in. Je ontvangt ook de lesbrief om daarna zelf deze les(sen) te kunnen geven.