Home

NMEGids Educatieaanbod Groene Weelde

natuur en groen grondstof en afval

FOSSIELEN EN HET ANTROPOCEEN 5-6, GASTLES

Lessenreeks van 2 lessen

Les 1  Fossielen                                                                                                                                   

De natuurdocent van Groene Weelde gaat met de leerlingen naar de 'oertijd'. Via een mammoetkies verkennen ze de tijd van fossielen. Daarna gaan de leerlingen zelf een afdruk maken in gips. De techniek van gipsgieten wordt geleerd.

Les 2  Het Antropoceen - Future Fossils                                                                                                  Ken je de Shrimpis pyromanis, of de Wisserius antarctus? Waarschijnlijk niet, want dit zijn fossielen uit een verre toekomst. Het resultaat van eeuwen van verstening van rommel uit onze huidige tijd, het Antropoceen, waarin de welvaart van de mens centraal staat. Wanneer deze fossielen over 100.000 jaar gevonden worden, herkent niemand de objecten nog. Een gieter ziet men aan voor een kop, een ruitenwisser voor een vleugel. Zo ontwikkelen de paleontologen van de toekomst een totaal verwrongen beeld van onze tijd en de wezens die onze aarde bevolkten. De leerlingen maken onder leiding van de kunstvakdocent een klei-fossiel uit de toekomst.

Opmerkingen:

Beeldende leerlijn

De Leerlijn Natuur-Cultuur is onderdeel van een beeldende leerlijn en het resultaat van de samenwerking tussen de cultuurcoaches van BindkrachtVHL en Groene Weelde. Je kunt deze les(sen) met vakdocent inkopen.

Wij gaan in overleg met de cultuurcoaches over mogelijkheid van het inzetten van de vakdocent vanuit CmK. De cultuurcoaches plannen de lessen in overleg op school in. Je ontvangt ook de lesbrief om daarna zelf deze les(sen) te kunnen geven.

Aanbod
Leerlijn Natuur-Cultuur
Voor wie
groep 5, groep 6, speciaal onderwijs
Waar
Eigen klas
Door wie
Kunstvakdocent
Kosten
Inkoop met vakdocent €65,00 per les. Beeldende leerlijn; in overleg met BindkrachtVHL is de kunstvakdocent in het kader van deskundigheidsbevordering in te zetten.
Kerndoelen
Kerndoel 42: Natuurkundige verschijnselen
Kerndoel 51: Historische bronnen
Kerndoel 52: Tijdvakken
Domein
Natuur & Groen
Grondstof & Afval
SDG's
4. Kwaliteitsonderwijs15. Leven op het land